بررسی جامعسرویس های اینترنتی

چگونه دخل و خرج شخصی خود را با تکنولوژی مدیریت کنیم؟

مدیریت دخل و خرج روزانه زندگی با وجود مشغولیات زیادی که در زندگی هر کدام مان وجود دارد نیاز به حوصله و پشتکار زیادی دارد.با یک جوان همراه باشید تا در پستی دیگر با یکدیگر به بررسی سرویس های آنلاین،اپ و نرم افزارهای حسابداری موجود در زمینه مدیریت دخل و خرج روزانه بپردازیم.

اگر همانند بنده شخصی می باشید که در پایان هر ماه زمانی که ریز تراکنش های حساب بانکی تان را چک می کنید و یادتان نمی آید که مثلا فلان مبلغ را صرف خرید چه چیزی کرده اید و اینکه آیا جز خریدهای مناسب یا اضافی تان بوده  یا اینکه مجموع هزینه ای که در یک ماه کرده اید چقدر بوده و اینکه به نسبت ماه قبل چقدر بیشتر هزینه کرده اید پیشنهاد می کنم این مطلب را تا انتها بخوانید.

اگر قبلا پستی که در خصوص نحوه تهیه وام مسکن نوشته بودم را کامل مطالعه کرده باشید متوجه شده اید که مدتیست قصد خرید منزل مسکونی را دارم و با وجود هزینه های روزانه به زودی اقساط وام مسکن هم جز هزینه های روتین ماهیانه ام می شود و لذا امکان پس انداز آنچنانی را نخواهم داشت لذا باید از طریق روش های مختلف اقدام به کاهش هزینه های جاری کنم تا در آینده از نظر مدیریت مالی در زندگی به مشکلی برنخورد نکنم.
چه بخواهیم و چه نخواهیم اکثر افرادی که اطرافمان هستند منبع درآمدشان از یک جاست که آن هم معمولا طبق قوانین پایه ای حقوق پایه وزارت کار و امور اجتماعی تعیین شده است با این حقوق و با وجود قسط های مختلفی که هر کدام مان داریم مدیریت مالی زندگی بسیار سخت تر از آن چیزیست که به فکرمان می رسد از همین رو چند وقتی است که به فکرم رسیده تا کلیه تراکنش های روزانه ام را در جایی ثبت کنم و ببینم که در پایان ماه چقدر و در کدام بخش هزینه بیشتری کرده ام که امکان کنترل و پیگیری آن وجود داشته باشد از همین رو اقدام به تست و بررسی نرم افزارهای تحت ویندوز و آپ های اندرویدی و سرویس های تحت وب فارسی کرده ام که نتیجه ارزیابی هر کدام شان به شرح زیر است:

-بررسی نرم افزار حسابداری شخصی سحر:

در ابتدا بنده با توجه به شناخت قبلی که از گروه نرم افزاری سحر داشتم جز کاربرانی بودم که چند سال پیش نسخه های اولیه این نرم افزار را تست کرده بودم مجدد اقدام به بررسی نرم افزار سحر کردم تا ببینم چه ویژگی های جدید دیگری از آن زمان تابه حال به آن اضافه شده چون همیشه نرم افزارهای تحت سیستم های دسکتاپ را بیشتر از سرویس های تحت وب ناپایدار ایرانی می پسندم.

طی تماسی که با گروه پشتیبانی نرم افزار سحر داشتم و جویای ویژگی های جدید این نرم افزار در آپدیت های آتی شدم قرار است به زودی نسخه جدید تا انتهای تابستان ۱۳۹۶ به بازار بیاید و امکان تبادل داده بین نسخه دسکتاپ،اپ اندروید،نسخه تحت وب را دارا باشد اگر این ویژگی ها همه با هم با پایداری مناسب ارایه شوند مطمنا برگ برنده در این زمینه از آن این گروه است؛به شخصه یکی از استفاده کنندگان اصلی آن خواهم بود اما بحث هزینه و نوع قرارداد این سه نسخه بسیار مهم است که تا زمان آمدن این ویژگی ها باید صبر پیشه کنیم.

در خصوص امکانات نرم افزار حسابداری سحر می توانید از این لینک اطلاعات اولیه را پیدا کنید و با توجه به امکان نصب نسخه دمو و تست ۵ روزه به نظرم می توانید به جمع بندی خوبی برسید.

از ویژگی های شاخص نرم افزار سحر می توان به موارد زیر اشاره کرد که در هیچ کدام از نرم افزارهای حسابداری شخصی موجود در بازار مشاهده نکردم:

-امکان تفکیک هزینه ها بر اساس خرج صحیح و ناصحیح

مثلا خریدی انجام دادید اما مطمن نیستید که واقعا نیاز به این هزینه بوده یا نه لذا می توانید در زمان ثبت تراکنش برچسب صحیح یا ناصحیح بودن خرید را به تراکنش مورد نظر بزنید و هر زمان که خواستید گزارش خرج های صحیح و ناصحیح را بگیرید.

-امکان ثبت انواع مختلف برچسب به تفکیک هزینه و درآمد

فرض کنید با خانواده به مسافرت رفته اید و قصد ثبت تراکنش های مربوط به هزینه سوخت خودرو را دارید در حالت عادی در هر نرم افزاری اگر قصد ثبت چنین تراکنشی را داشته باشید هزینه ثبت شده شما با کل هزینه های روزانه شما جمع بسته می شود و امکان گزارش گیری از هزینه های مسافرت را نخواهید اما در نرم افزار سحر زمان ثبت تراکنش می توانید علاوه بر صحیح یا ناصحیح بودن هزینه، امکان برچسب زدن به تراکنشها و گزارش گیری از برچسب ها را داشته باشید.

-امکان تعریف سال مالی و بودجه بندی

می توانید یک بودجه را برای یک گروه خاص تعیین کنید سپس تا آن مبلغ تعیین شده خرج کنید و آمار بودجه تخصیص داده شده هم دستتان باشد.
-بقیه امکاناتی که این نرم افزار داراست مشابه نرم افزارهای دیگر است

در حین جستجوهایم در اینترنت به نرم افزار ویندوزی دیگری با نام دایا برخورد کردم که امکانات و گرافیکش بسیار مشابه نرم افزار سحر طراحی شده بود اما امکان تست نسخه دمو را نداشت. در این خصوص با گروه پشتیبانی نرم افزار سحر مجدد صحبت کردم و با توجه به عدم اطلاع این گروه از وجود نرم افزار مذکور و با جستجوی بیشتر به این نتیجه رسیدم که این نرم افزار بی نام و نشان دارای هیچ نوع پشتیبانی نیست و صرفا توسط یک برنامه نویس شخصی تهیه شده که احتمالا خبری از آپدیت و ارائه نسخه های جدید نیست.

اما به نکته جالبی که در نرم افزار دایا از روی فایل help که دارای تصاویری از بخش های مختلف نرم افزار بود برخورد کردم این بود که امکان محاسبه معدل بانکی بر اساس رسوب حساب بانکی تان در آن تعبیه شده بود البته در خصوص نحوه محاسبه و نوع فرمول محاسبه این بخش چیزی در فایل راهنمای نرم افزار پیدا نکردم و فکر هم نمی کنم یک فرمول کلی برای کلیه بانک های کشور بتوان در نظر گرفت اما به نظرم می شود در نرم افزار سحر روی این بخش ها کار کرد و توسعه داد و بخش دیگر امکان محاسبه سود بانکی و سود تسهیلات بود که در دایا موجود است اما در سحر خیر.

نکاتی در خصوص استفاده از نرم افزارهای حسابداری تحت ویندوز:

 • در خصوص نرم افزارهای تحت ویندوز مشکلی که وجود دارد عدم آنلاین بودن و وابستگی کامل به سیستم شخصی تان است مثلا فرض کنید اگر مسافرت بروید باید تمام هزینه های تان را در گوشی یا برگه ای یادداشت کنید و در اولین فرصت دسترسی به سیستم اقدام به وارد کردن اطلاعات کنید که امکان اشتباه در ثبت طلاعات بعد از گذشت چند روز وجود دارد.
 • اگر سیستم ویروسی شود با توجه به ماهیت فایل های اجرایی نرم افزارهای ویندوزی که ویروس ها بیشتر روی این دسته از فایل ها تمرکز کرده اند امکان خطادار شدن اطلاعات و در نتیجه خسارت به شما وجود دارد.

دسته دیگری که برای استفاده از نرم افزارهای مدیریت مالی امکان استفاده از آنها وجود دارد سرویس های تحت وب آنلاین می باشند که با توجه به قیمت گذاری نامتعارف برخی از این سرویس ها و عدم پشتیبانی و نداشتن طراحی مناسب و پر ایراد بودن و عدم داشتن برنامه ریزی طولانی مدت جهت به روزرسانی های بعدی در آینده گزینه چندان خوبی به نظر نمی رسند.

در حین تکمیل این پست تعدادی از سرویس های حسابداری شخصی آنلاین که در حال حاضر فعال هستند را تست کردم که در ادامه در خصوص هر کدام توضیحات کامل را خدمت تان عرض خواهم کرد،اما اجازه دهید ابتدا در مورد انتظارات حداقلی که بنده از یک سیستم حسابداری شخصی داشتم می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • قابلیت ثبت هزینه در گروه های مختلف با توجه به تاریخ و زمان انجام تراکنش
 • قابلیت ثبت درآمد در گروههای مختلف با توجه به تاریخ و زمان انجام تراکنش
 • قابلیت تعریف وام و اقساط و یادآوری زمان پرداخت وام به همراه جزئیاتی مانند میزان سود وام و میزان تاخیر و جریمه پرداختی به وام
 • قابلیت تعریف افراد بدهکار و طلبکار و یادآوری زمان پرداخت بدهی ها
 • قابلیت تعریف افراد اعضا خانوار
 • قابلیت دریافت و تشخیص خودکار تراکنش های بانکی بر اساس سرشماره پیامک های ارسالی به کاربران از طرف بانک
 • قابلیت ثبت دسته چک طبق شماره و امورات مربوط به چک های بانکی
 • قابلیت تعریف سال مالی و بودجه
 • قابلیت ارسال تراکنش با کدهای دستوری در قالب پیامک
 • قابلیت سینک اطلاعات بین نرم افزار،اپ های گوشی،سرویس تحت وب و امکان دسترسی راحت به هر کدام از این موارد در شرایط خاص
 • قابلیت دریافت گزارش گیری بر اساس نیاز کاربر و گروههای تعریف شده در قالب نمودار و گراف
 • امکان گرفتن پشتیبان گیری و بازگردانی ساده و بدون دردسر (ترجیحا قابلیت ذخیره آنلاین بک آپ را هم داشته باشد)
 • و….
-بررسی کیف پول شخصی نیو:

در ابتدا وب سرویس نیو را بررسی کردم اولین مورد ناخوشایندی که در مورد سرویس نیو وجود دارد عدم طراحی مناسب سایت با گوشی های هوشمند می باشد که حروف را منقطع از هم و بصورت بهم ریخته نمایش می دهد.فقدان طراحی مناسب دو دکمه ای که در سایت اصلی برای راهنمایی کاربران جهت دریافت اپ اندروید و نسخه تحت وب.این دو دکمه آنقدر ریز طراحی شده اند که کاربر باید روی آنها آنقدر زوم کند تا پیدایشان کند!!(لازم به ذکر است که گوشی honor 4x با صفحه نمایش ۵.۵ اینج در این تست مورد استفاده قرار گرفت.)

سرویس تحت وب نیو روی گوشی های هوشمند آنقدر بد طراحی شده که حتی آیکون های موجود در سرور خودشان لود نمی شود و با پیام های عجیب گیج تان می کند! مثلا بنده با اینکه آنلاین بودم چندین بار پیام عدم اتصال به اینترنت را در حین کار با سرویس دریافت کردم که با این وجود به نظرم باید حسابی روی خطاها و باگ های این سرویس کار کنند تا امکان استفاده از آن مهیا شود. از طرفی کُند بودن پردازش ها در نسخه تحت وب بسیار زمان بر و اعصاب خردکن است،در کافه بازار که نظرات کاربران را در خصوص اپ اندرویدی سرویس نیو بررسی می کردم اکثر کاربران از خطاهای گاه و بیگاه نسخه اندرویدی نیو شکایت داشتند که امیدوارم هر چه زودتر اشکالات مطرح شده حل شود در غیراین صورت به نظرم طراحان این سرویس هر چه زودتر خودشان جمع کنند بروند پی زندگی شان بهتر است.

سخنی با برنامه نویسان و طراحان سرویس های مالی:

دوست عزیز ایده پرداز و برنامه نویس، بحث مالی شوخی بردار نیست همینطوری که نمی شود سرویسی طراحی کرد و به امان خدا ولش کرد آن هم بدون هیچ نوع پشتیبانی و تست نهایی محصول قبل از ارایه به جامعه هدف.اینطور کار کردن فقط باعث عدم اطمینان کاربران به سرویس شما و احتمالا سرویس های مشابه خواهد شد در نتیجه با این وضعیت سرویس دهی کل صنف خود را زیر سوال می برید.

در خصوص سرعت پاسخگویی بخش پشتیبانی سرویس نیو، بعد از بررسی اولیه این سرویس در اواسط تیر 1396 به آنان پیامی با مضمون وجود باگ های بی شمار در سیستم دادم اما با اینکه ۲۰ روز از تیکت بنده می گذرد هنوز پاسخی دریافت نکردم لذا این سرویس از لیستم خط خورد!!

-بررسی سیستم حسابداری شخصی جیب:

سرویس جیب را می توان کامل ترین و بهترین در زمینه سیستم های حسابداری شخصی آنلاین و تحت وب دانست این سرویس دارای سایت بسیار کامل و بهینه تری نیست به نیو است و علاوه بر گرافیک و ظاهر جذابش دارای اطلاعات خوبیست و مشخص است که این گروه برنامه ریزی مدونی را جهت به روزرسانی آن در نظر گرفته اند.

جیب دارای چهار نسخه تحت ویندوز،اندروید ،آی او اس و تحت وب است که در حال حاضر تمرکز اصلی شان روی اندروید و وب است،در صورتی که قصد استفاده نسخه ویندوزی را داشته باشید باید به بخش پشتیبانی تیکت بزنید و از آنها بخواهید فایل اجرایی نسخه ویندوز را برایتان بعد از واریز هزینه ارسال کنند.

یکی از قابلیت های جالب سرویس جیب در زمان هایی که امکان آنلاین شدن را ندارید امکان ثبت تراکنش مورد نظر با استفاده از پیامک است یعنی در قالب پیام می توانید هزینه یا درآمد خود را به صورت آفلاین در بخش یادداشت های پنل جیب تان ثبت کنید سپس هر زمان که آنلاین شدید آن تراکنش را از بخش یادداشت های خود در گروه مربوطه ثبت کنید ، شاید از خود بپرسید که چرا هر تراکنش در قالب پیامک مستقیما ثبت نمی شود که در این خصوص طراحان سسرویس جیب به این سوال اینطوری پاسخ دادند:

در صورتی که پیامک بخواهد در هزینه یا درآمد مستقیم ثبت شود معایب زیر را دارد:
۱-طول پیامک نیز زیاد می شود و این برای شما هزینه زیادی در بر دارد.
۲-برای هر هزینه یا درآمد بایستی یک اس ام اس ارسال کنید در صورتی که با این روش چندین هزینه یا درآمد را در قالب یک پیامک ارسال میکنید.
۳-ثبت بدهی/طلب-چک و … بسیار دشوار میشود.
۴-دلایل بسیار دیگر مانند اشتباه تایپی و یا اشتباه در انتخاب گروه و ….

بنا به دلایل فوق بهترین راه حل که همان ثبت اس ام اس در یادداشت و سپس مدیریت دخل و خرج می باشد را ما انتخاب کرده ایم.

از قابلیت های دیگر جیب امکان افزودن یادآورهای مختلف به سیستم می باشد که در زمان مقرر از قسط یا پرداخت قبض یا …. از طریق پیامک مطلع شوید.قابلیت جالب دیگری که تابحال فقط در نرم افزار سحر مشابه اش را دیده بودم استفاده از برچسب گذاری در زمان تعریف تراکنش هاست مثلا شما به مسافرت رفته اید هزینه بنزین اتومبیل تان را اگر در گروه هزینه های اتومبیل‌ وارد کنید امکان دریافت گزارش به تفکیک هزینه بنزین روزانه با مسافرت را نخواهید داشت که در این صورت می توانید در زمان ثبت تراکنش از برچسب استفاده کنید و بر اساس برچسب مسافرت آمار دقیق هزینه بنزین خودرویتان را در بیاورید.

پس با توجه به توضیحات فوق پی بردید که گروه جیب همیشه و همه جا به فکر جیبتان هستند و کاربری آسان اولویت اولشان است.

نکات منفی سرویس جیب:
 • عدم طراحی مناسب و به روز نشدن نسخه اپ اندروید که آخرین آپدیت مربوط به سال ۹۳ می باشد.
 • بالا بودن هزینه پایه این سرویس که برای کاربران عادی شاید کمی سخت باشد.
 • در خصوص ویژگی ها و امکانات نسخه ویندوزی جیب اطلاعی در دست نیست.
 • عدم به روزرسانی بخش آموزش در وبلاگ جیب
-بررسی سیستم حسابداری شخصی حسابک

حسابک در حال حاضر در دو نسخه تحت وب و اندروید در حال فعالیت می باشد و بیشتر امکانات سرویس جیب را داراست یعنی علاوه بر امکانات پایه دارای قابلیت ثبت مستقیم هزینه به صورت آفلاین بر اساس ارسال پیامک و امکان آگاه کردن شما از اقساط و چک های صادره را از طریق ایمیل و پیامک داراست.ی کی دیگر از ویژگی های مثبت سرویس حسابک کم بودن هزینه نسبت به جیب است که برای سرویس پایه هزینه دو ماه در حدود ۷۰۰۰ تومان می باشد در صورتی که برای جیب این مبلغ برای یک ماه می باشد.

نکات منفی سرویس حسابک:
 • عدم امکان تعریف اعضا خانوار
 • عدم به روزرسانی بخش آموزش در وبلاگ حسابک
 • عدم ارائه نسخه ویندوز، آی او اس،ویندوز موبایل
 • عدم ارائه اپ حسابک در کافه بازار و مارکت ایرانی
 • عدم امکان ایجاد سال مالی
-بررسی نرم افزار حسابداری شخصی ریحان

نرم افزار ریحان در حال حاضر در نسخه ویندوز فعال شده و برای نسخه تحت وب و اندروید به زودی آماده خواهد شد.
قیمت پایه نرم افزار ریحان ۱۵ هزارتومان می باشد که طراحان نرم افزار برای داشتن قابلیت های بیشتری مانند امکان ثبت طلب و بدهکاری،ثبت و مدیریت چک،امکان ثبت خرید و فروش باید ماژول های هر بخش جداگانه خریداری و روی نرم افزار اصلی نصب گردد که برای اطلاع از قیمت این ماژول ها به این لینک مراجعه کنید.

-بررسی حسابداری شخصی کیف پول محک

محک دارای سه نسخه اندروید و آی او اس و جاوا می باشد و جای نرم افزار ویندوزی و تحت وب خالی می باشد.محک دارای امکاناتی مانند امکان ثبت هزینه و درآمد،تعریف اعضای خانوار،تعریف حسابهای بانکی،یادآور اقساط،تشخیص و ثبت خودکار پیامک های بانکی و … می باشد.رابط کاربری اپ محک دارای گرافیک ساده و شیکی است.محک دارای قابلیت جالب تکرار تراکنش های تکراریست تا کار ثبت تراکنش ها سریعتر انجام شود.

نکات منفی اپلیکیشن محک:
 • -عدم ارائه آپدیت و برنامه ریزی مدون در این خصوص،آخرین آپدیت محک مربوط به خرداد ۱۳۹۵ می باشد.
 • پشتیبانی بسیار ضعیف
 • پایداری ضعیف برنامه بعد از درج طلاعات و سنگین شدن دیتابیس
 • گزارش گیری ضعیف و نبود امکان مقایسه هزینه ها به صورت نمودار و گراف
-بررسی سرویس حسابخانه مانی

این نرم افزار در قالب نسخه ویندوزی به صورت کاملا رایگان در اختیار کاربران قرار گرفته است،از امکاناتی که نرم افزار حسابخانه مانی دارد می توان به امکانات معمول اکثر نرم افزارهای این زمینه اشاره نمود مانند ثبت هزینه،درآمد،گزارش گیری های متنوع اشاره نمود.

نکات منفی نرم افزار حسابخانه مانی:
 • عدم ارائه نسخه اندروید و تحت وب….
 • عدم داشتن قابلیت همسان سازی اطلاعات با سرور پشتیبان گیری آنلاین
 • عدم ارائه آپدیت های مدون و برنامه ریزی شده
 • عدم امکان تعریف اعضا خانوار،اشخاص،طلبکاران،بدهکاران،سال مالی و بودجه بندی و…
-بررسی حسابداری شخصی حسابدان:

حسابدان دارای امکاناتی مانند ثبت گروههای هزینه،درآمد،چک دریافتی و پرداختی،اقساط وام،افراد بدهکار و طلبکار،ریز تراکنش ها می باشد و می شود ترکیبی از سرویس جیب،کیف پول محک دانست.

-بررسی اپ حسابداری هلو:

از قدیم الایام هر زمان که نام حسابداری هلو را می شنیدیم ناخودآگاه ذهن مان به سمت حسابداری صنعتی و تولیدی شرکت های بزرگ می رسید که حتما باید برای خودتان حسابدار خبره بودید تا می توانستید از این نرم افزار استفاده می کردید،هلو پدربزرگ نرم افزارهای حسابداری فعلیست اما شرکت طرفه نگار که صاحب امتیاز برند هلو می باشد

یکی از دلایلی که باعث نوشتن این مطلب شد بازخورد صحبت یکی از همکارانم بود،همکار بنده در حدود ۶۰ سالی از خدا عمر گرفته اما از آن دسته افرادیست که از ابتدای شروع خدمت شان همیشه دنبال یادگیری تکنولوژی های جدید بودند و یکی از طرفداران پروپاقرص کامپیوتری شدن کارها بودند که به ایشان پیشنهاد استفاده از اپ حسابداری شخصی را دادم چون می خواستند از هزینه هایی که هر ماه برای نوه هایشان می کنند مطلع شوند و نکته جالب اینجاست که قبلا  اپلیکیشن هلو را روی گوشی شان نصب کرده بودند اما حتی یکبار هم از آن استفاده نکرده بودند که علت عدم استفاده از این اپ را جویا شدم،خاطره ای برایم تعریف کردند،ایشان بخاطر اینکه قبلا در پست کارپردازی اداره کار می کردند و از نسخه شرکتی هلو برای حساب و کتاب فاکتورها استفاده می کردند اکثر مواقع در کار با نسخه ویندوزی نرم افزار هلو به علل مختلف مثل پیچیدگی منوها،کاربری سخت و خطاهای متعدد مشکل داشتند که همان ذهنیت به نسخه اندرویدی این اپ سرایت کرده بود و حتی اپ را تست نکرده بود از همین رو نتوانسته بود با اپ ارتباط برقرار کند.

اگر سری به بخش نظرات مارکت های اندرویدی بزنید متوجه خواهید شد که کاربران همچنان خواستار اضافه شدن قابلیت های نسخه های ویندوزی نرم افزار هلو مانند سیستم انبارداری،چاپ فاکتور روی سربرگ و … به اپ حسابداری شخصی هستند!!
امکاناتی که اپ اندرویدی هلو دارد کاملا معمولی است و ویژگی خاصی را نمی توان قابل ذکر دانست و این اپ یکی مثل بقیه است هلو را می توان یک کپی ناموفق از اپ های اندرویدی فعلی دانست.

آپدیت 1397/08/18: اپلیکیشن حسابداری هلو از کافه بازار و دیگر مارکت های ایرانی حذف شده اما با جستجو در سایت های متفرقه می توانید جدیدترین نسخه آن (4.3) را دانلود کنید.

نکات منفی اپ هلو:
 • عدم امکان تعریف اعضا خانوار،اشخاص،طلبکاران و بدهکاران،سال مالی و بودجه بندی،ثبت رویداد و پروژه و….
 • وجود تبلیغات در اپلیکیشن

در کل اگر در جستجوی یک اپ ساده بدون امکانات خاص هستید پیشنهاد می کنم از هلو استفاده کنید.

-بررسی اپ حسابداری شخصی شقایق

حسابداری شقایق در واقع یک اپ اندرویدی می باشد که جز بهترین اپ های اندرویدی در زمینه حسابداری شخصی می باشد،اپ شقایق بسیار روان و خوش ساخت و از رنگ های شاد و پرانرژی در طراحی آن بهره گرفته شده،به نظرم گروه طراحی در طراحی این اپ از پیچیدگی های دسترسی به منوها و گزارشات تا حدود زیادی موفق عمل کرده اند و طوری طراحی شده تا کلیه کاربران با هر سطح سواد به سادگی با آن ارتباط برقرار کنند و بدون سردرگمی بین منوها به هدف خود دست یابند. این اپ دارای کلیه امکانات مدنظرم بود حتی فراتر از خواسته هایی که در ذهن داشتم را در این اپ یافتم لذا اگر فقط به یک اپ اندرویدی جهت حسابداری شخصی نیازمند هستید اپ شقایق را پیشنهاد می کنم.

در حال حاضر می توانید با پرداخت مبلغ ۱۰ هزار تومان به جدیدترین نسخه آن دسترسی داشته باشید البته قبل از پرداخت این مبلغ می توانید در این لینک به نسخه دمو شقایق جهت تست ویژگی های آن دسترسی داشته باشید.اپ شقایق در گزارش گیری بسیار خوب عمل کرده و توانسته با ارائه گزارش بیشترین میزان هزینه به درآمد به تفکیک گروه کاربر را از وضعیت حساب مالی اش مطلع کند.

نکات منفی اپلیکیشن شقایق:
 • عدم وجود ترازنامه،عدم امکان ثبت بودجه برای سال مالی و عدم تشخیص و ثبت خودکار تراکنش های بانکی که جای خالی آن در اپ احساس می شود.
 • عدم ارائه آپدیت های جدید و برطرف نمودن اشکالات مطرح شده توسط کاربران.
-بررسی اپ حسابداری پارمیس

پارمیس بعد از اپ شقایق و جیب دارای بیشترین امکانات و پشتیبانی می باشد البته در نگاه اول محیط برنامه کمی پیچیده به نظر می رسد اما با صرف یکی دو ساعت زمان و گشتن در منوهای پارمیس متوجه خوش دست بودن پارمیس می شوید،از قابلیت هایی که پارمیس داراست می توان به ثبت هزینه و درآمد و انتقال بین حسابها،بودجه بندی برای هر گروه،تعریف سال مالی،گزارش گیری های متنوع،قابلیت پیابانک،تعریف اعضاء خانواده،مدیریت چک و وام و اقساط وام می توان اشاره کرد.

یکی دیگر از قابلیت های جالب پارمیس می توان به پشتیبانی داخلی اپ اشاره نمود که در صورت وجود هر گونه مشکل یا پرسش می توانید در بخش پشتیبانی سوال تان را بپرسید و در همان قسمت پاسخ تان را بگیرید،گروه فناوری اطلاعات پارمیس وظیفه پشتیبانی از این اپ را بر عهده دارند به نظرم تا به این لحظه در خصوص پشتیبانی قوی و ارائه آپدیت های متنوع بسیار خوب عمل کرده اند و در این بخش پارمیس نمره قبولی را خواهد گرفت.

بنده در حال حاضر از پارمیس استفاده می کنم اما با توجه به قابلیت های متنوع اپلیکیشن شقایق مخصوصا در بخش ثبت رویداد و پروژه و سرعت بسیار بالای شقایق به نظر می رسد که باید در انتخاب اپ حسابداری شخصی خود تجدید نظر داشته باشم.

نکات منفی اپلیکیشن پارمیس:
 • عدم امکان ثبت رویداد و پروژه
 • پایین بود نسبی سرعت اپ در مقابل اپ های مشابه مانند شقایق
 • پیچیدگی بیش از حد کار با منوها و بخش های مختلف در استفاده اولیه کاربران

نتیجه: با توجه به همه گیر شدن گوشی های هوشمند و ثبت لحظه ای تراکنش ها به نظر می رسد گزینه مناسب تر آپ های حسابداری شخصی می باشند که در حال حاضر طبق برآورد اولیه ای که بنده در نرم افزار کافه بازار انجام داده ام با توجه به ویژگی های کاربردی مد نظرم و قیمت، تعدادشان به انگشتان دست هم نمی رسد،در حال حاضر بهترین آپ در این خصوص اپ حسابداری شقایق،پارمیس،سپس اپ حسابداری جیب و در گروه نرم افزار ویندوز قطعا نرم افزار سحر را می توان بهترین دانست.

برای استفاده بهینه تر از این پست لیستی از دسته بندی های کاربردی را که در حال حاضر از آن استفاده می کنم را ذکر می کنم تا در نرم افزار یا سرویس مورد نظرتان استفاده کنید.

بخش اول هزینه ها:

-مایحتاج روزانه

–تنقلات

–گوشت قرمز

–مرغ

–ماهی و میگو

–برنج

–نان

–لبنیات

–نوشیدنی

–حبوبات

–غلات

–میوه و تره بار

–شیرینی

–سایر

-صورتحساب

–قبض آب

–قبض برق

–قبض گاز

–قبض تلفن

–عوارض

–قبض ایرانسل

–شارژ ایرانسل

–شارژ همراه اول

–شارژ اینترنت

–قبض تلفن همراه

-البسه و پوشاک

–خیاطی

–خرید پوشاک

–خشکشویی

–کفش

–سایر

-خودرو

–بنزین

–تعویض روغن

–جرایم رانندگی

–طرح ترافیک

–پارکینگ

–بیمه شخص ثالث

–بیمه بدنه

–تعمیر و نگهداری

–عوارض خودرو

–کارواش

–سایر

-ایاب و ذهاب

–کرایه آژانس

–کرایه تاکسی

-کرایه اتوبوس

–کرایه مترو

–سرویس

–کرایه خطی

-آموزش و تحصیلات

–کلاس های ورزشی

–شهریه مدرسه

–شهریه دانشگاه

–شهریه مهد کودک

–لوازم التحریر

–کلاس های آموزشی

–کلاس های خصوصی

-فرهنگی و سرگرمی

–نرم افزار

–کتاب

–روزنامه و مجله

–فیلم

–سینما

–موسیقی

–تئاتر

–کنسرت

–شهربازی

–اماکن فرهنگی

–استخر

-بهداشتی و درمانی

–ویزیت پزشک

–لوازم بهداشتی

-لوازم آرایشی

–لوازم پزشکی

–دندانپزشکی

–جراحی

–بستری

–آزمایشگاه

–تصویربرداری

–دارو

–بیمه ها

–چشم پزشکی

–بیمارستان

–تزریقات

–آرایشگاه

-هزینه های اداری

–هزینه های تشکیل پرونده

–کارمزد بانک

–کارمزد خدمات دولتی و اداری

-دیون اسلامی

–دیه

–خمس

–زکات

–فطریه

–صدقه

–تذورات

–کفاره

–سایر

-سرمایه گذاری

–سهام

–اوراق مشارکت

–سهام عدالت

–سایر

-هزینه کارمزد و بهره

-جریمه دیرکرد وام بانکی

-مسکن

–شارژ ساختمان

–اجاره منزل

–لوازم منزل

–بیمه ساختمان

–تعمیرات

–مالیات

–عوارض شهرداری

-مسافرت

–بلیط هواپیما

–بلیط قطار

–بلیط اتوبوس

–اقامت هتل

–بلیط اماکن

–سوغات

-بیمه

–عمر

–سلامت

–منزل

-خانواده

–تولد

–روز پددر

–روز مادر

–سالگرد ازدواج

–پول تو جیبی

-اجاره

–مغازه

–شرکت

–رهن منزل

–اجاره خودرو

-پروژه ها

–سایت

–نرم افزار

–سایر

بخش دوم درآمدها:

-حقوق

–حقوق ماهیانه

–عیدی

–پاداش

–مزایا

–سایر

-فروش

–لوازم

–مسکن

–خودرو

–سایت

–سایر

-سود سرمایه گذاری

–سود سپرده بانکی

–سود اوراق مشارکت

–سود سهام

–سایر

-یارانه و هدایا

–یارانه نقدی

–هدیه

–سایر

-درآمد اجاره

–اجاره آپارتمان

–اجاره مغازه

–اجاره شرکت

–سایر

اگر نکته خاصی بود که در این بررسی قید نشد در بخش نظرات اطلاع دهید تا اضافه کنم.

موفق باشید.

ارادتمند شما یک جوان

برچسب ها
نمایش بیشتر

محمد علیپور

موسس وب سایت یک جوان،مدرس دانشگاه علوم پزشکی و .... طرفدار فناوری اطلاعات و هر آن چیزی که مرتبط به کامپیوتر باشد!

نوشته های مشابه

‫6 نظرها

 1. سلام
  من از مدیریت پول سحر استفاده میکنم. خیلی خوب و ساده و کامله. موقع خرید خیلی تحقیق کردم و همه این نرم افزارا رو دیدم ولی مدیریت پول سحر از همه کاملتر و بهتر بود. امیدوارم بهتر از این هم بشه!

 2. مرسی از بلاگ خوبتون
  من از اپ نیوُ استفاده میکنم و عالیه. طراحی جذابی داره و به بانک هم وصل میشه. لینک سایتشونو براتون میذارم https://nivoapp.com/

 3. ممنونم واقعا اطلاعات خوب و کاملی بود من هم برای مدیریت حساب شخصی سحر رو انتخاب کردم با این حال که بیشتر از یک ساله بروز نشده ولی هنوز رقیبی نداره.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا
بستن