شغل

تجربیات شاغل شدن در بخش خصوصی دولت

شاغل شدن بخش مهمی در زندگی هر انسانیست از شخص فارغ التحصیل گرفته تا دانشجویی که در ابتدای راه است. اینکه با عشق وعلاقه خودتان شغلتان را انتخاب کنید نه اینکه شغل شما را انتخاب کند در دراز مدت تاثیر مستقیمی بر روح و روان شما دارد، در سری پست های به اشتراک گذاری تجربیاتم که معمولا پست هایی طولانی و کاملی از دید خودم هستند این بار می خواهم شما را به دنیای شاغلین ببرم تا اگر روزی تصمیم به کار کردن در شغل بنده را گرفتید بدانید که چه خبر است.

معرفی شغل خودم:

فعالیت کاری بنده در پایین ترین قسمت خصوصی دولت یعنی دفتر پيشخوان خدمات دولت بود، که به عنوان متصدی خدمات کامپیوتری موجود در دفتر شاغل شدم، تمام شغل ها سختیهای خاص خود را دارند مسلما این شغل هم مستثنی نیست اما در این شغل به علت ارتباط مستقیم و همیشگی با مردم باید دارای روحیه قوی باشید ممکن است با حرف یا برخورد یک نفر، کل روزتان خراب شود از این رو همیشه باید صبور باشید،به هیچ وجه نباید با کسی وارد بحث و جدل شوید زیرا نظارت روی این دفاتر بسیار جدی است در صورت رسیدن شکایتی از جانب ارباب رجوع به کانون دفاتر پیشخوان که زیر نظر استانداری هر استان است تا مرز جریمه و قطع کردن برخی از سرویس های دفتر متخلف پیش می روند. در این شغل نیازی نیست که شما مشکلات شخصی خود را به مردم انتقال دهید و با قیافه ای عبوس جواب ارباب رجوع ها را بدهید زیرا خود مردم به اندازه کافی مشکل دارند که برای حل آن به شما مراجعه می کنند.

برای فعالیت در این بخش باید دارای ذهنی همیشه هوشیار و فعال باشید به شکلی که ممکن است در چند دقیقه شما با چند خدمت کاملا متفاوت سروکار داشته باشد بگذارید برای فهم بهتر مثالی بزنم، مثلا مشتری اول می آید و درخواست تعویض سیم کارت یکی از اپراتورهای فعال در کشورمان دارد همزمان مشتری دیگری تقاضای تعویض یا صدور دوباره دفترچه بیمه خدمات درمانی را دارد و در این شلوغی شاید کسی بیاید و در خواست مفاصا حساب برای خرید یا فروش خودرویش را داشته باشد که هر سه این خدمت بسیار زمان بر و تخصصی هستند و کوچکترین اشتباهی نباید صورت بگیرد. از این رو همیشه باید عکس المعل سریعی داشته باشید تا در کمترین زمان ممکن کار مردم تمام شود.

چیزی که این روزها زیاد شده،دفتر پیشخوان دولت است که همانند قارچ در فاصله 700 متری یکدیگر مجاز به فعالیت هستند البته بماند که خیلی از مسئولین این دفاتر به خاطر  نداشتن کوچکترین دانش کامپیوتری قادر به ارائه بسیار از خدمات در سطح مبتدی نیستند و خیلی راحت با این جمله که سایت از مرکز قطع است یا شبکه امروز دچار قطعی است ارباب رجوع بیچاره را به دلیل بی سواد بودن خود سردرگم می کنند، به نظر خودم اگر چنین افرادی از این بخش حذف شوند برای خودشان بهتر است زیرا با این روشی که در پیش گرفته اند فقط اعتبار این دفاتر را زیر سوال می برند.

اما اجازه دهید فرق بین دفاتر پیشخوان دولت با دفاتر خدمات پستی را برایتان بازگو کنم، خیلی ها این دفاتر را همانند دفتر پست بانک می دانند راستش را بخواهید خود من هم تا قبل از وارد شدن به این شغل، همانند بقیه فکر میکردم اما در واقع اینطور نیست شاید بعضی از خدمات این دو یکی باشد اما شاخه کار پست بانک بیشتر مربوط به خدمات پستی و بانکی می باشد پیشخوان هم به علت اینکه چند سالی می شود که از افتتاحش می گذرد هنوز دارای خدمات آن چنان سطح بالایی نیست فعلا بیشترین خدمات ارایه شده در این دفاتر مربوط به اپراتورهای تلفن همراه،بیمه ها،صدور مفاصا حساب،اظهارنامه مالیاتی و جدیدا ثبت احوال می باشد که به مرور زمان احتمالا بیشتر هم می شود. اما نحوه کار کردن در این دفاتر به این صورت است که حتما باید دارای دانش کامپیوتری روبه بالایی باشید تا در اولین گام خودتان اذیت نشوید انتظار نداشته باشید که رئیس دفتر در شلوغی بیاید و سیستم کاری خود را کامل برایتان شرح دهد یا بیاید درمورد ثبت نام اینترنتی که این روزها دانش آموز مقطع ابتدایی هم قادر به انجامش است را به شما آموزش دهد، سرعت تایپ و عکس العملتان در برخورد با مشتریان باید بسیار بالا باشد تا بتوانید از پس جواب دادن به مردم بربیایید.

url

در این حرفه همیشه باید دنبال یادگیری باشید و خودتان را به روز نگه دارید.سواد و دانش افرادی که به این دفاتر مراجعه می کنند با توجه به شهر یا منطقه تان فرق می کنند مثلا در تهران اکثرا دارای اطلاعات بالایی هستند و مشکل آنچنانی وجود ندارد اما در شهرهایی که در مجاورت روستاها هستند اکثر مراجعه کنندگان دارای سواد کم یا حتی بی سواد هستند که این موضوع کمی کارتان را مشکل می کند مثلا ما در دفتر مشترکانی داشتیم که هنوز نمی دانستند سیم کارتشان مربوط به کدام اپراتور فعال در کشورمان است! پس می بینید که به هیچ وجه نباید اطلاعات مشتریان تان را با اطلاعات خود بسنجید معمولا مراجعه کننده دارای اطلاعات کمتریست که به شما مراجعه می کند.

گاهی اوقات ممکن است قضیه کاملا برعکس شود یعنی اینکه شخصی دارای اطلاعات بالایی باشد اینجاست که شما نمی توانید در حد افراد کم سواد با وی حرف بزنید باید در سطح خودش یا بالاتر صحبت کنید چون از شما انتظآر جواب درست و حسابی را دارد و شما را بازخواست می کند،بگذارید اینجا موضوع مهمی را بگویم اگر این شغل چندمتان است و قبلا عادت به پیچاندن مشتریان به روشهای مختلف داشتید در این دفاتر هیچ راهی برای پیچاندن این افراد ندارید زیرا بازرسین سازمانهای مختلف به صورت نامحسوس برای بازرسی می آیند تا شما را محک بزنند. در صورتی که متوجه شوند که روال کاری شما به این صورت است مطمئنا رئیستان باید با پروانه کار دفترش خداحافظی کند. پس در این شغل باید نوع حرف زدنتان طوری باشد که مشتری را قانع کنید که شما بهترین هستید و از مراجعه به شما در دلش احساس پشیمانی نکند به شکلی که  دفعه بعد در هر مکانی از شهر یا روستایش باشد باز هم به شما مراجعه کند.

بازرسین شرکت مخابرات و بیمه خدمات درمانی معمولا افرادی بسیار تیزبین هستند و سخت گیرتر از بازرسین ایرانسل و رایتل هستند از بایگانی پرونده هایشان گرفته تا حتی نوع نوشتن و پر کردن فرم ها دستورالعمل خاصی برای خود دارند، مثلا در آخرین بازرسی انجام گرفته از طرف مخابرات که اتفاقا خانم هم بود در مورد مشابه نبودن امضای یکی از مشترکبن مخابرات پرسید که چرا امضاهای مشترک مشابه هم نیستند؟ البته در این مورد اشتباه از جانب خود مشترک بود که امضای ثابت نداشت واگرنه همین موضوع می توانست تبدیل به دردسری برای مدیریت دفتر شود و با عنوان جعل امضا تا قطع سرویس دفتر پیش برود. قبل از این در هیچ زمان دیگری بازرس خانم ندیده بودم ونمی دانستم در چه حدی سخت گیر هستند اما در اولین برخورد فهمیدم که با کسی به هیچ وجه شوخی ندارند ای کاش که بازرسین آقا هم جای خوش و بش کردن با مسئولین دفاتر کمی هم تحت فشارشان بگذارند تا مشکلات فعلی که در زمینه فعالسازی سیم کارت هایی با مشخصات اشتباه داریم برطرف شود.

این دفاتر ساعت کاریشان معمولا از صبح همگام با سایر ادارات شروع می شود و تا ساعت 14 بعدازظهر ادامه دارد اما فعالیت بعدازظهر دیگر بستگی به مدیریت دفتر دارد،فرق دیگر دفاتر پیشخوان با دفاتر خدمات پستی در همین است که دفاتر خدمات پستی به هیچ وجه اجازه فعالیت در شیفت عصر را ندارند و فقط همان صبح ها هستند اما دفاتر پیشخوان مشکلی ندارند. میزان حقوق این دفاتر هم فعلا در حد زندگی دانشجوییست البته بستگی به مکان دفتر و میزان رفت وآمدش دارد که چقدر دفتر در طی ماه بعد از کسر هزینه هایی مانند اجاره مکان،برق،آب و… درآمد دارد.به نظر من نمی شود روی حقوق این دفاتر به عنوان پیشبرد زندگی حساب کرد.حفظ حریم شخصی مشترکین و اطلاعات شان در دفاتر پیشخوان بسیار مهم است زیرا کارمندان به تمام اطلاعات ثبت شده در سیستم مدیریت امور مشترکین اپراتورها دسترسی دارند، اطلاعاتی همانند مشخصات شناسنامه ای و ساعت تماس های ورودی خروجی از جمله اطلاعاتیست که قابل مشاهده اند.

کارمندان شاغل در این دفاتراز نظر اراده باید قوی باشند تا در مقابل خواهش و درخواست های نابجای برخی از مشترکین مقاومت بکنند تا سابقه حرفه ای و شغلی خود را بخاطر مبالغ ناچیزی که از طرف برخی از افراد به آنها پیشنهاد می شود زیر سوال نبرند،از طرفی به علت استفاده ی نادرست برخی از مشترکین از سیم کارت ها، روزانه تعداد زیادی درخواست اطلاعات مربوط به شماره ای خاص به دفاتر پیشخوان می رسد که این مهم فقط در صورت داشتن حکم از سوی دادگاه آن هم بنا بر تشخیص رئیس دفتر امکان پذیر است در مواردی شخص شاکی با نامه دادگاه باید به ساختمان مرکزی اپراتورها مراجعه کند تا درخواستش مورد بررسی قرار گیرد نه اینکه با دعوا ودرگیری در دفاتر پیشخوان به دنبال گرفتن حق خود باشد!

حفظ شأن این شغل از مسائل مهمی است که به علت در دید بودن بیشتر از سوی مردم، کارمندان دفاتر پیشخوان باید بیش از پیش در رعایت آن کوشا باشند، خبری که چندی پیش از شنیدنش متاثر شدم این بود که در بین همکاران شخصی فقط با مبلغ 1000 تومان مشخصات مشترکین خطوط همراه اول را بدون نامه رسمی از سمت دادگاه به مراجعه کنندگان می فروخت که در نهایت منجر به پلمپ دفتر و سلب جوازش انجامید. نمی دانم این شخص پیش خود چه فکری کرده بود با این مبلغ که این روزها دست بچه ها هم نمی دهند قانع شده بود!! اشخاص این چنینی تعدادشان کم نیست فقط یکی از اینها کارش به اینجا کشید اما کار ما به جایی رسیده که از شنیدن این حرفها لحظه ای لبخند تلخی میزنیم و سپس این یکی را هم به انبوه اطلاعات ذهن پریشانمان اضافه می کنیم، به نظر شما واقعا 1000 تومان برای آبروی شخص و تعطیلی دفترش می ارزید؟!

در مورد امنیت شغلی واقعا چیزی برای گفتن ندارم تا زمانی که در مورد اضافه کار یا افزایش حقوق با رئیستان حرفی نزنید شاغل هستید در غیر این صورت جایی برای ماندن در این شغل ندارید،افزایش تعداد بیکاران ما باعث شده تا حقوق افرادی که در این بخش فعالیت می کنند حتی کمتر از مبلغ اعلام شده توسط وزارت کار باشد وزارتی که فقط اسمش را شنیدیم و هیچ بهره ای از کارمند بودن نبردیم. همانند نواری هستیم که هر روز از صبح تا ظهر روی قسمتی برای تکرار می گذارند تا برای خود زمزمه کند آن هم بدون استراحت،شما برای افزایش امتیاز جواز دفتر نزد کانون پیشخوان و رئیستان کار می کنید و هیچ ازرش دیگری ندارید چون همه چیز به نام خصوصی ثبت شده است،هر وقت دلشان بخواهد با کوچکترین بهانه ای اخراج می کنند هر وقت هم دلشان بسوزد کمی حقوقتان را افزایش می دهند تا دهنتان برای مدتی بسته شود اگر تاثیری نداشت شخص دیگری جایگزین تان می آید.

سطح انتظار جوانان ما آن هم از قشر تحصیل کرده از حقوق ماهانه به ناچار آن قدر پایین آمده که با 200 هزارتومان در ماه هم خوشحال می شوند،با این وضعیت اگر گدایی کنیم مطمئنا درآمد بیشتری داریم. در کشورمان بازار کار نوعی حالت استثمار به خود گرفته از حقوق و دستمزدهای پایین گرفته تا ضررهای بیمه‌ای کارگران، عدم پرداخت به موقع حقوق و مزایا و اهمال در ارائه مزایا به شاغلین همه و همه دست هم داده اند تا کارمندان و کارگران متضرر همیشگی باشند.

دوستان تا جایی که می توانید و اگر زمان کافی در دوران دانشجویی دارید حتما برای یادگیری بیشتر به شغل های مرتبط با درس و رشته تان بروید حتی اگر شده در قالب کارآموزی به صورت رایگان بروید اگر کارتان خوب باشد و بتوانید اعتماد رئیستان را جلب کنید مطمئن باشید که جذب می شوید روی حقوق این چنین شغل هایی زیاد حساب باز نکنید ولی در برخورد با مشتریان مختلف که هر کدام اخلاق و رفتار متفاوتی دارند خیلی پخته تر می شوید یا راحت تر بگویم انسان شناس خوبی از آب در می آیید، راستش را بخواهید خود من هم فعالیت در دفتر پیشخوان را با کارآموزی دانشگاه شروع کردم که بعد از اتمام این دوره خود رئیس بنده پیشنهاد ماندن در این شغل را تا اتمام تحصیلاتم داد که من هم به علت داشتن وقت آزاد قبول کردم هر چند حقوقش خیلی پایین بود و به زور کرایه ماشینم در می آمد اما باور کنید که خیلی چیزها یاد گرفتم هر چند که سختی هایی که کشیدم قابل گفتن نیست اما به نظرم ارزشش را داشت البته بنده غیر از فعالیت در دفتر پیشخوان،در فروشگاه کامپیوتر و لپ تاپ،پشتیبانی مبین نت و صبانت،کافی نت هم تجربیاتی هر چند کوچک دارم که به مرور زمان در قالب پست هایی منتشرشان می کنم.
منتظر تجربیات شما در شغل تان هستم اگر علاقمند بودید می توانید در قالب پستی کامل تجربیات خود را با بقیه به اشتراک بگذارید.

موفق باشید.

برچسب ها
نمایش بیشتر

محمد علیپور

موسس وب سایت یک جوان،مدرس دانشگاه علوم پزشکی و .... طرفدار فناوری اطلاعات و هر آن چیزی که مرتبط به کامپیوتر باشد!

‫42 نظرها

 1. سلام برای دریافت مجوز دفاتر پیشخوان چه کارهایی رو باید انجام بدیم کجا مراجعه کنیم . برا خانوما مجوز میدن یا نه

  1. مجوز دفاتر را سازمان تنظیم مقررات که زیرمجموعه وزارت ارتباطات هست صادر میکنه و دیگه به استانداری ارتباطی نداره.به سایت cra.ir مراجعه کنید.استانها بر اساس مناطق جغرافیایی تقسیم بندی شده.محدودیت جنسیتی نداره.

 2. سلام بنده لیسانس It دارم میخوام بدونم برای راه اندازی و دریافت مجوز دفتر پیشخوان چطور اقدام کنم؟
  آیا میشه مجوزش رو خرید و اگه اره چطور میتونم پیدا کنم؟

   1. ممنون از راهنماییتون
    ما شهرستان هستیم و فرمانداری داریم
    یعنی باید به مرکز استان و استانداری مراجعه کنم؟

    1. امروز زنگ زدم و از تهران سوال کردم گفتن بای تو سایت cra.ir ثبت نام کنم.
     شهر ما حدود 150 هزارنفر جمعیت داده و 28 دفتر پیشخوان من تو گرفتن مجوز شک دارم میشه راهنماییم کنید؟

     1. سلام عرض ادب
      مجوز تاسیس رو استانداری تعیین میکنه که بر اساس تراکم جمعیت و تعداد دفاتر هست درحال حاضر به سختی مجوز تاسیس میدن مگر اینکه جانباز یا خانواده شهید و امتیازات این چنینی داشته باشید

 3. سلام وخسته نباشید

  من فبلا کارهای دفتری انجام دادم ولی نه به این سختی
  بعد یه بیماری و وقفه 3 ساله کاری بهم پیشنهاد دفتریشخوان شده.به نظر شما با چه نرم افزارهایی کار کنم تا بتونم مشغول به کار بشم؟
  متاهل هستم و به کار و حقوق نیازمنم . تامین هزینه زندگی و دوا دارو و خرج زندگی سخت شده . به این کار خیلی نیازمندم

  ممنون میشم راهنماییم کنین
  با تشکر

  1. سلام نرم افزار خاصی نیاز نیست باید اطلاعات کلی از نحوه ثبت نام در وب سایت های دولتی،نرم افزارهای عمومی مثل ورد،فتوشاپ و … رو بدونید

 4. من تو یه دفترپیشخوان که اونم زیرزمین یه پاساژ بود مشغول شدم که اونم از برخوردهای بد صاحاب دفتر حالم بهم خورد شبیه برده رفتار میکرد.آدم به هر قیمت که نمیتونه کارکنه بخاطر چندرغاز

 5. من در جایی ده روز در ماه کار میکنم و ده روز بیمه در ماه. برام کار در پیشخوان با بیمه کامل پیشنهاد شده، به نظر شمار ارزششو داره؟

  1. اگر بخواین سابقه بیمه داشته باشید طبیعتا بیمه کامل پیشنهاد میشه. کار در دفاتر هم طبق روحیات هر فرد هست که باید با مردم ارتباط داشته باشید

 6. سلام.میشه بفرمایید چطوری میتونم اموزش کار با سامانه همراه اول را یاد بگیرم؟ ایا تو اینترنت قسمتی هست که اموزش داده باشه.اگه شما از اطلاعات خودتون کمکم کنید خیلی ممنون میشم

  1. سلام خیر این سامانه خصوصی شرکت هست و بیرون هیچ اطلاعاتی ازش نیست خود دفاتر در صورتی که تازه وارد باشید بهتون اموزش میدن کار با سامانه سخت نیست فقط نیاز به کمی دقت در درست نوشتن رنج سیم کارت ها داره که آموزش میدن نگران نباشید

 7. سلام. خیلی ممنون همه جانبه در نظر گرفته بودین
  راستش منم قراره برم بخش ثبت نام انشعابات گاز کار کنم. من اصلا قبلا کار نکردم تو این زمینه, سخته بنظرتون؟ چیکار باید بکنم؟ این بخش پیچیدس؟؟؟ چطوره؟ ممنون میشم جواب بدین

  1. سلام خیر پیچیدگی نداره فقط چون مراجعات در طی روزم ختلف هست باید کل روز هوشیار باشید و ذهن فعالی داشته باشید تا چک لیست انجام هرکار یادتون نره
   ثبت نام انشعابات گاز چون فقط یک خدمت هست مشکلی نباید داشته باشید

 8. سلام
  می شه یکی منو راهنمایی کنه
  تو شهرک صنعتی یکی از نمایندگی های پست هست که بخش خص.صی اداره می کنه با 30درصد از کل درامد. اداره پست می خواد اونو بیرون کنه .حالا من اگه اونو بگیرم به نظر شما دوستان خوبه .فاصله شهر تا شهرک صنعتی7کیلومتر هس.

  1. سلام پیشنهاد می کنم از خود دفاتر بپرسید چون درن هایت این دفاتر هستن که میتونن مرسولات خودشون رو به شما بدن جهت ارسال کردن

 9. ببخشید من از فردا میخوام در دفتر نمایندگی ایرانسل کار کنم
  میشه توضیح بدید اونجا چه فرقی داره باید چه کار هایی و انجام بدم

 10. سلام ممکنه در مورد درآمد دفاتر پیشخوان بیشتر توضیح بدید ؟
  اینکه دفاتر ماهیانه چقدر کار می کنند ؟ از چه خدماتی بیشترین در آمد را دارند ؟
  پولی که بابت ارائه خدمات دریافت می کنند تماما برای خودشون هست یا درصدیش رو به دولت پرداخت می کنند ؟
  ایا راه اندازی دفتر به صرفه هست ؟

  پیشاپیش از پاسخگویی ممنونم

 11. خیلی همه فهم و پر محتوی توضیح دادید
  اسم من هم محمد علیپور است
  من میخوام فردا شروع به این کار کنم
  مطالبتون خیلی کمکم میکنه
  متشکرم

 12. سلام ، وقتتون بخير، بنده ميخوام امتياز دفتر پيشخوان رو بگيرم، ميتونيد يكم راهنمايي كنيد؟ آيا درآمدش به صرفه هست ؟ دفاتر پيشخوان چه بخش هايي داره ؟ ميتونم فعاليت بخش ها رو به طور مجزا تقسيم كنم ؟ و براي هر بخش يه كارمند در نظر بگيرم ؟ ! يك دفتر پيشخوان به چه چيزهاي اصلي نياز دارد؟ واقعا نيازمند راهنمايي شما هستم ، خواهش ميكنم بنده رو تو اين زمينه راهنمايي بفرماييد. با تشكر از شما و سايت خوبتون .

  1. سلام باید خودتون تخصص کامپیوتری در شبکه-نحوه کار با سایت های ثبت نامی و خدماتی متعدد و آشنای زیاد در ادارات داشته باشید اگر بخواین همه چیز رو دست کارمند بدین ممکن هست به دلایل مختلف کارمندان برای شما درامدزایی نکنند
   اگربخواهید برای هر بخش و خدمت یک کارمند بگیرید که نمیشه و درامدتون کفاف هزینه های دفتر رو نمیده باید کارمندانی پیدا کنید که همزمان دارای چند تخصص باشند مخصوصا وارد به ثبت و استخراج مفاصا حساب برای خودرو-خدمات مربوط به ثبت نام و تغییر نام و تعویض سیم کارت اپراتورهای فعال در سطح کشور که بسیار تخصصی هست-خدمات اداره پست -ثبت احوال که جدیدا خیلی زیاد شده و …
   البته لازم به ذکر هست که برای فعالسازی هر خدمت باید با هر اداره و سازمان جداگانه قراداد ببندید و از پس ازمون هایی که دارن بربیاین و معمولا هر اداره پایش فصلی دارد مثلا مخابرات بصورت شش ماه در میان برای پایش وضعیت دفترو نحوه عملکرد دفتر سرکشی میکنن
   فکر این موارد رو بکنید مثلا ممکن هست سیم کارت شخص اشنایی رو بدون حضور صاحب خط تغییر نام بزنید و بعد از چندسال از دست شما و دفتر شکایت کنن باید حوصله رفت و امد به دادگاه و پاسخگو بودن خودتون رو بسنجید.
   مواردی مانند پرداخت قبوض خدماتی رو از سرتون بهتر هست خارج کنید چون هرچه قدر شما کارتون دقیق و آن تایم باشه بازهم این وسط واسطه هایی مانند بانک ها و یا درگاه پیشخوان که خودشون یه سازمان جدا هستن ممکن هست پول واریزی شما رو به اداره برق گاز اب و… واریز نکنن درنتیجه همه شما رو خیلی ببخشید اما کلاهبردار میبینن مثلا ممکن هست که برای یه قبض 10 هزارتومانی آبروی شما در منطقه ای که دفتر دارید بره و کلی سروصدا و ….
   این دفاتر با عموم مردم با هر سطح سواد و اخلاق و فرهنگی کار دارن خستگی فکری و روحی داخلش خیلی زیاد هست اما درامد ناچیز.
   پیشنهاد میکنم سمت دفاتر خدمات قضایی برید البته اگر شرایطشو دارید چون تخصصی دادگاه هست کاری که دفاتر پیشخوان در حال انجامش هستن کافی نت هم انجام می دهد و حتی یک بچه ده ساله هم الان قادر به ثبت نام در دانشگاه ها می باشد.
   در ضمن اگر قرار هست شغل اصلی تون باشه باید شخصی که جوار دفتر بنامش هست همیشه در دفتر حضور داشته باشد و پاسخگوی مسئولین پایش گر و … باشد
   بنده از گفتن این موارد قصد سرد کردن شما رو ندارم اما به عنوان کسی که 5 سال پیش در یکی از این دفاتر کار میکردم و قبل از اون هم در کافی نت کار میکردم تجربه و مواردی که به واقع دیدم رو عرض کردم.
   مسئول دفتری که مشغول به کار بودم نفر اول در خدمات شرکت مخابرات و همراه اول بود و معمولا جوایز و تخفیف هایی از سمت همراه اول می گرفت اما ایرانسل و رایتل در این زمینه با وی مشکل داشتند و همراه اول اجازه فعالیت همزمان سه اپراتور در یک دفتر را نمی داد ایشان بخاطر تراکنش های بالایی که داشتند به راحتی می توانستند برای مردمی که درخواست وام دارند با حسابشان کار کنند و وام برایشان جور کنند و پورسانت خودشون رو بگیرند که این هم روش درامدزایی این دسته از دفاتر می باشد ایشان در بازار بسیار قوی عمل می کردند اما اطلاعات و دانش کامپیوتریشون پایین بود و همیشه وابسته به کارمندان . در صورت به وجود امدن یک خرابی کوچک در شبکه باید دست به دامان متخصصین بیرون و در نتیجه هزینه کردن زیاد می شدند.
   امیدوارم در این راه که قرار هست قدم بگذارید موفق باشید

 13. دفتر بسیارشلوغ ومشتری های زیادی داشت….و محل کار استیجاری نبود…یعنی مدیر دفتر مالک اونجا بود وبابت محل فعالیتش کرایه ای پرداخت نمیکرد….با این اوصاف وصندوقی که من هرروز تحویل میدادم…کاملا واضح ومبرهن بود که میتونست حقوقی بیشتر از سیصد هزار تومان به من پرداخت کنه…اما توی دو سال با اون همه تنش وحجم مشتری ها وخالص مخلص کار کردن من …حتی پنجاه تومنم حقوقم را افزایش نداد…خیلی دلم میخواد برم سر کار ولی نه اینطوری به هر قیمتی…

 14. من دو سال در دفتر پیشخوان دولت متصدی مخابرات بودم…به قدری این کار وفحاشی های وقتو بی وقت مردم روی اعصابم اثرگذاشت …که بعد از دو سال زحمت سر وکله زدن با مردم وفحش شنیدن..همسرم دیگه اجازه نداد برم به محل کام…والان یک ماهه که بیکار شدم و به شدت از بیکاری ونداشتن پول تو جیبی غصه میخورم…اما هیچ وقت از نرفتن به اونجا پشیمان نمیشم…

 15. سلام بنده در دفتر پیشخوان مشهد شاغل هستم همانطود که گفتید دستمزد طبق اداره کار نیست یعنی سر ماه که میرسد حقوق تامبن اجتماعی ۹۳۰ است ولی به ما پانصد میدهد وامضای ۹۳۰ با تمام حق حقوقات را میدهد وقتی هم میگوییم چرا میگوید دفتر درامد ندارد ولی این طور نیست دفتری که از هر شناسنامه ای ۱۰۰۰۰ هزار تومان واز هر کارت ملی ۱۰۰۰۰ هزار تومان میگیرد اون هم با روزی ۱۰۰ نفر مراحعه کننده حالا شما حساب کنید چقدر عاید دفتر میشود تازه این مقدار غیز از بخشهی دیگر دفتر است ازین مقدار حقوق پول بیمه را از ما کم میکند تا اگر بخواهیم به اداره کار شکایت کنیم حرفمان به جای نمیرسد به نطر من وخیلی از دیگران از وقتی دولت به بخش خصوصی واگذار شده است همه دزد شدن به امید روزی که بازرسان دولت بیشتر به این مسلعل رسیدگی کنند خدا کند

 16. قلم زیبا و بیان شیواتون قابل ستایشه و روشنگر راه جوانانی که در این کوره راه قدم میگذارند خواهد بود .درود بیکران برشما

 17. عالی بود خیلی به دردم خورد منم کارمند پیشخوانم فکر میکردم فقط خودم این مشکلات رو دارم دلگرم شدم

 18. سلام از مطالب وبسایت شما بسیار لذت بردم
  من هم خیلی دوست دارم یک روز این شغل رو امتحان کنم
  موفق باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا
بستن