کسب و کار

برای راه اندازی فروشگاه فایل در اینترنت باید چه نکاتی را رعایت کنید؟

​برای شروع هر کسب و کاری باید نکاتی را مورد توجه قرار دهید تا بتوانید پایه های کسب و کارتان را محکم بنا کنید .

در فروشگاه های فیزیکی از نظافت و وضعیت ظاهری و چیدمان فروشگاه گرفته تا نحوه برخورد فروشنده مورد توجه همه ما قرار می گیرد.دقت داشته باشید که هیچ چیزی از چشمان تیزبین مشتریان پنهان نمی ماند.

در فروشگاه های مجازی هم نکات فوق مورد توجه مشتریان قرار می گیرد اما چه بسا به دلیل بازتر بودن دست کاربر در جستجوی بین انبوه اطلاعات کار سخت تری پیش رو خواهید داشت لذا در ابتدا باید همه چیز را بر اساس صداقت،شفافیت و خدمات کامل بنا کنید.

اگر به حوزه استارت آپ های دیجیتال علاقمند هستید پیشنهاد میکنم کتب مرتبط با حوزه استارت آپ و تجربیات کارآفرینانان این حوزه را مطالعه کنید.

در ادامه باید به مواردی که قبل از راه اندازی فروشگاه فایل های دیجیتال توجه داشته باشید می پردازیم:

کدام نوع از فایل و فرمت ها مورد توجه کاربران ه​​ستند؟

اینکه شما در کدام حوزه شروع به فعالیت نمایید مهمترین بخش راه اندازی فروشگاه های فایل می باشد چرا که در صورت انتخاب فروشگاهی با موضوع تکراری نمی توانید در بین رقبا حرفی برای گفتن داشته باشید و یا اگر فروشگاهی راه اندازی نمایید که فایل هایش در بین عموم کاربران ناشناخته باشد کار سختی پیش رو خواهید داشت.

در این شرایط با راه اندازی بخش وبلاگ در فروش خود باید تا جایی که می توانید اقدام به معرفی،آموزش و تبلیغ کار خود بپردازید تا به مرور زمان بین کاربران شناخته شوید.

انتخاب صحیح سیستم فروش فایل

برای شروع به کار باید سیستم نرم افزاری مختص فروشگاه فایل های دیجیتال خود تهیه کنید .برای این کار می توانید با سفارش و طراحی اختصاصی یا حتی استفاده از سیستم های مدیریت محتوای رایگان همچون ووکامرس یا پرستاشاپ استفاده نمایید.نکته مهم در استفاده از این سیستمها، شخصی سازی درست و صحیح برای فروشگاه فایل تان می باشد چرا که نیازمندی های مرتبط با این دسته از فروشگاه ها کاملا متفاوت از دیگر فروشگاه های مجازی می باشد.

قوانین کسب و کارهای دیجیتال
قوانین کسب و کارهای دیجیتال

رعایت قانون کپی رایت در فروشگاه

در شروع به یاد داشته باشید که شما، باید صاحب امتیاز کامل فایل هایتان باشید و از فایل های رایگان یا کپی شده دیگران استفاده نکنید.درست است که کشورمان عضو قانون کپی رایت نیست اما در صورتی که بدون اجازه اقدام به فروش فایلی که صاحب امتیاز و اثر آن متعلق به شخص دیگری باشد تحت پیگرد قانونی قرار خواهید گرفت.

فایلهایی با کیفیت بالا و خدمات کامل ارائه دهید

کیفیت فایل های ارائه شده باید بسیار بالا و قابل رقابت با دیگر رقبا و فایل های مشابه موجود باشد.نباید فایلی ارائه کنید که مشتریان در دیگر وب سایت از آن بد بگویند و رضایت خاطر نداشته باشند.در هر صورت باید رضایت مشتری خود را با ارائه خدمات عالی و بی نقص بگیرید.

توضیح محصولات را کامل،دقیق و صادقانه ارائه دهید

در ارائه توضیحات،ویژگی و مشخصات دقیق فایل خساست به خرج ندهید .مشتری باید بداند که قرار است چه چیزی در اختیارش قرار گیرد تا بتواند با دیدگانی باز  و خیالی آسوده اقدام به خرید نماید.

برای مثال اگر بنده قصد خرید دیتابیسی از لغات و واژگان زبان انگلیسی را داشته باشم این انتظار را دارم که فروشگاه اطلاعاتی مانند تعداد دقیق کلمات،فرمت فایل،حجم فایل،آخرین تاریخ به روزرسانی فایل،بخشهای نمونه از فایل و حتی راهنمایی در خصوص نرم افزاری که قابلیت باز کردن فایل را داراست در اختیارم قرار دهند.

ارائه نسخه نمونه و دمو از فایل اصلی

این مورد هم بسیار مهم است و می توانید با ارائه نسخه نمونه یا دمو از فایل اصلی اثر مستقیم این کار را در فروش و درآمدتان احساس کنید. نسخه نمونه را می توانید با همان فرمت اصلی اما با درج تبلیغات و عنوان وب سایت خود در اختیار کاربران قرار دهید.

زحمت کاربران را زیاد نکنید

برای باز کردن فایل انواع و اقسام رمز عبور متنوع و سخت قرار ندهید چرا که بسیاری از کاربران قصد دارند در سریعترین زمان ممکن فایل را باز و شروع به استفاده نمایند اما در صورت وجود رمز، بسیاری در باز کردن فایل مشکل خواهند داشت.جالب است که بدانید که هنوز کاربرانی هستند که نمی دانند چگونه می توان حروف صفحه کلید را با کدام کلید بزرگ یا کوچک کرد.

اطلاعات پشتیبانی از کاربران را در دسترس قرار دهید.

اجازه دهید این مورد مهم را با ذکر سوالی باز کنم،پس از خرید قالب وب سایت جدیدتان نه لینک دانلودی تحویل تان شد و نه رسید خریدی به ایمیل تان ارسال شده، در این مواقع چه کار می کنید ؟

طبیعی است که همه افراد در اولین قدم به دنبال یافتن روشی در جهت تماس با مدیریت و پشتیبانی وب سایت هستند اما اگر چیزی نیابید چه کار می کنید؟ یا آنقدر باید بخش های مختلف وب سایت را آنقدر جستجو کنید تا بتوانید شماره تماس یا ایمیلی از مدیریت پیدا کنید.

در این شرایط همه کاربران استرس می گیرند و پیش خود فکر می کنند که حتما کسی از آنها کلاهبرداری کرده ،لذا به فروشگاه بی اعتماد می شوند.

سعی کنید اطلاعات پشتیبانی و تماس در مواقع ضروری را در بخش مشخص و قابل دسترسی مشتریان خود قرار دهید تا بتوانند در صورت بروز هر گونه مشکل یا پرسش در سریعترین زمان ممکن به هدف خود دست یابند.مدت زمان پاسخگویی به پرسش مشتریان و رفع مشکلات مهم تر از دریافت سوال می باشد چرا که سوال بدون پاسخ ارزشی برای کاربران نخواهد داشت.

قیمت منصفانه برای محصولات تعیین کنید.

هیچ چیز بدتر از آن نیست که نسخه دیجیتال از یک اثر مانند کتاب از نسخه چاپی گران تر یا همتراز آن باشد چرا که در این شرایط کاربران فرار را بر قرار ترجیح می دهند . متاسفانه این شرایط در حال حوزه در بین وب سایت های فروش کتب الکترونیک در ایران بسیار به وفور یافت می شود و نمی توانید تفاوت چندانی بین نسخه چاپی و الکترونیکی کتاب از نظر قیمت پیدا کنید.

سعی کنید از مشتریان خود پس از خرید بازخورد بگیرید

با ارائه کوپن تخفیف جهت استفاده در خریدهای بعدی در ازای دریافت بازخورد می توانید میزان تعامل مشتریان با فروشگاه را زیاد کنید. این روزها نظر خریداران در فروشگاه های اینترنتی تاثیر مستقیم در میزان فروش تان خواهد گذاشت چرا که در صورت ثبت بازخورد مثبت در سایت، دیگر مشتریان ترغیب به خرید خواهند شد.

مراحل خرید را ساده کنید

همیشه به یاد داشته باشید که کاربران آنلاین صبر و حوصله کمتری نسبت به دنیای آفلاین دارند چرا که ذائقه کاربران در طی این سال ها با وجود شبکه های اجتماعی متعد تغییرات زیادی داشت.

در زمان خرید فایل دیجیتال دریافت اطلاعاتی مانند نام و نام خانوادگی شماره تماس و ایمیل کافی به نظر می رسد و دریافت اطلاعات بی ارزش دیگری همچون آدرس و کدپستی،انتخاب روش حمل و نقل هیچ فایده ای به حال شما نخواهد داشت چرا که کاربران تمایلی به تکمیل اطلاعات اضافی ندارند.

کسب تاییدیه های لازم از مراجع قانونی

این بخش را می توان هم به عنوان اولین گام و هم به عنوان آخرین گام پس از تکمیل وب سایت به حساب آورد.چرا که شروع کسب و کار منطبق بر قانون رسمی کشور جز ارکان اصلی هر کسب و کاری می باشد.

پس از تکمیل کلیه بخش های وب سایت باید به دنبال کسب مجوز و تاییدیه های قانونی مرسوم باشید،برای فروشگاه های دیجیتال تنها مجوزی که در بین کاربران رواج بیشتری دارد نماد اعتماد الکترونیکی (ای نماد) می باشد که روند ثبت نام و دریافت آن خود نیاز به مطلب دیگری دارد.

مجوز دیگر مربوط به رسانه های دیجیتال می باشد و برخی از وب سایت هایی که اقدام به انتشار آثار رسمی می کنند نیاز به دریافت این تاییدیه دارند.

مجوز دیگر مربوط به نظام صنفی رایانه ای می باشد که به نسبت دیگر مجوزها جدیدترها می باشد و مجوز سایت ساماندهی که در راستای نماد الکترونیک می باشد از دیگر مجوزهای مورد نیاز این فروشگاه ها می باشد. آخرین مجوز هم مربوط به درگاه پرداخت بانکی است که مبالغ پرداختی کاربران از طریق این درگاه به حساب بانکی تان واریز می شود و جز تاییدیه های اصلی هر فروشگاه می باشد.

در طی سال ها فعالیت در این حوزه به تجربیات خوبی دست یافتم که می توانید خلاصه ای از هر کدام را مطالعه کنید.شما با رعایت موارد فوق می توانید از بروز مشکلات تکراری و ایجاد دردسرهای بعدی جلوگیری به عمل آورید.

ارادتمند شما

یک جوان

برچسب ها
نمایش بیشتر

محمد علیپور

موسس وب سایت یک جوان،مدرس دانشگاه علوم پزشکی و .... طرفدار فناوری اطلاعات و هر آن چیزی که مرتبط به کامپیوتر باشد!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا
بستن